Základní škola Brno, Měšťanská 21, p.o.

Fakultní škola Pedagogické fakulty MU BRNO

Hlavní stránka » Novinky » Ať žije věda!

Ať žije věda!

Vložil(a): Petra Pítra

Ve čtvrtek 29. 11. 2018 jsme se vypravili na Střední školu chemickou v Brně. Viděli jsme zde spoustu skvělých pokusů z fyziky, biologie a především z chemie. Alespoň na tu krátkou chvíli se z nás stali vědci. Mohli jsme si zkusit postavit ekologický dům, poznat tajná zákoutí čistírny odpadních vod či spalovny. Nakoukli jsme do tajů jaderné elektrárny a dokonce poznali, jak se vyrábí i skvělé české pivo. Exkurzi jsme si užili a odcházeli s novými zážitky a dovednostmi.

„Chemie se nemusíme bát. Je to úžasná a fascinující věda, která se každým dnem posouvá dopředu. Jak rychle se bude rozvíjet, tak rychle my budeme znát odpovědi na naše otázky a budeme moct žít zase o trochu lepší život.“

                                                                                           napsala Petra Dvořáčková

Fotografie z akce, více fotografií naleznete ve fotogalerii.