Základní škola Brno, Měšťanská 21, p.o.

Fakultní škola Pedagogické fakulty MU BRNO

Hlavní stránka » Novinky » Čistička odpadních vod

Čistička odpadních vod

Vložil(a): Petra Pítra

Žáci osmých tříd navštívili v rámci chemie a environmentální výchovy Čistírnu odpadních vod v Brně – Modřicích. Ta slouží k čistění odpadních vod přiváděných systémem kanalizačních stok z města Brna a ve stále větší míře prostřednictvím soustavy čerpacích stanic i z širokého okolí Brna. Během dvouhodinové přednášky navštívili žáci všechna zákoutí čistírny. Na vlastní oči tak mohli vidět, jak z odpadních vod získáme opět čistou vodu, která putuje zpět do přírody. Žáci poznali koloběh chemicko – mechanického čištění vody, prohlédli si, jak pracují jednotlivé stupně čištění, a dokonce byli seznámeni i se zajímavostmi z praxe. Téměř každý z čistírny odcházel zocelen a začal být imunní vůči omamné vůni, která se z ní „občas“ line 🙂
Zapsala Petra Dvořáčková

Více fotografií najdete ve fotogalerii.