Základní škola Brno, Měšťanská 21, p.o.

Fakultní škola Pedagogické fakulty MU BRNO

Hlavní stránka » Novinky » Dopis ředitelky školy panu starostovi ohledně školního plesu

Dopis ředitelky školy panu starostovi ohledně školního plesu

Vložil(a): Božena Küfhaberová

Vážený pane starosto,
nechci se zapojovat do neplodné diskuze vedené na tuřanském facebooku k termínu plesu naší školy. Dovolte mi však alespoň několik vysvětlujících řádků.
Vaše konstatování, že škola měla ples plánovaný na sobotu 27. 1. 2018, není pravdivé. Byl to jen jeden z možných termínů, o kterém jsme uvažovali, stejně tak jako s termínem 26. 1. 2018, který nakonec z důvodu lepšího organizačního zabezpečení dostal přednost. Termín 27. 1. však nebyl nikdy zařazen do ročního plánu školy. Ples byl zajišťován již od poloviny měsíce září 2017 a upřímně mne mrzí, že jeho termín kolidoval s plesem úřadu městské části Tuřany. Zájemci si i tak vybrali ples „jejich srdci bližší“. Školní ples byl povedený, a podle mých osobních poznatků byli jeho účastníci spokojeni. Věřím, že i obecní ples byl úspěšný.
Zcela odmítám Vaše konstatování, že termínová kolize plesů je výsledkem dlouhodobé neochoty vedení školy komunikovat s radnicí. Já situaci vnímám zcela naopak. Např. i přes moje žádosti jsem bez jakéhokoliv zdůvodnění nebyla pozvána na jednání rady týkající se naší školy. Do dnešního dne jsem např. nedostala odpověď na můj dopis, který jsem Vám zaslala již 28. 8. 2017, týkající se provozu výdejen stravy po jejich rekonstrukci. A takových příkladů by se našlo více.
Vážený pane starosto, do konce svého funkčního období jsem připravena kdykoliv s Vámi i jinými orgány obce hledat možnosti lepší vzájemné spolupráce v zájmu dalšího úspěšného rozvoje školy, ať již bude na místě ředitele školy, a nakonec i starosty, kdokoliv.

Brno 30. 1. 2018 Božena Küfhaberová