Základní škola Brno, Měšťanská 21, p.o.

Fakultní škola Pedagogické fakulty MU BRNO

Hlavní stránka » Novinky » Dukovany a Dalešice

Dukovany a Dalešice

Vložil(a): Petra Pítra

Ve čtvrtek 5. 4. 2018 se uskutečnila exkurze do Dukovan a Dalešic, které se zúčastnili žáci devátých tříd. Elektrárna Dalešice se nachází pod vodní hrází nádrže Dalešice a spolu s ní tento energetický komplex tvoří vodní nádrž Mohelno. V přečerpávací elektrárně Dalešice si žáci prohlédli prostory, které jsou jinak veřejnosti nepřístupné. Z hlediska instalovaného výkonu je tato elektrárna druhou největší vodní elektrárnou v České republice. Exkurze poté pokračovala přednáškou v jaderné elektrárně Dukovany, kde se žáci dozvěděli zajímavosti z  historii jaderné fyziky, seznámili se s  principem získávání energie a především měli možnost nahlédnout do zákoutí fungování celé elektrárny. Exkurze byla velmi zajímavá a poučná a seznámila žáky s možnostmi získávání elektrické energie.
Zapsala Petra Dvořáčková

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.