Základní škola Brno, Měšťanská 21, p.o.

Fakultní škola Pedagogické fakulty MU BRNO

Hlavní stránka » Novinky » Exkurze Dukovany a Dalešice

Exkurze Dukovany a Dalešice

Vložil(a): Petra Pítra

Ve čtvrtek 4. 5. 2017 se uskutečnila exkurze do Dukovan a Dalešic, které se zúčastnili všechny deváté třídy. žácii si mohli prohlédnout vnitřní a za běžných podmínek neveřejné prostory přečerpávací elektrárny Dalešice, která se nachází pod hrází vodní nádrže Dalešice a spolu s ní tento energetický komplex tvoří vodní nádrž Mohelno. Přečerpávací vodní elektrárna Dalešice je z hlediska instalovaného výkonu druhou největší vodní elektrárnou v České republice. Dále exkurze pokračovala přednáškami ve druhé jaderné elektrárně v České republice – Dukovany. Zde se žáci dozvěděli o historii jaderné fyziky, principu získávání energie a především měli možnost nahlédnout do zákoutí fungování celé elektrárny. Exkurze byla vydařená a žáci si jí společně s učiteli fyziky užili.

                                              zapsala Petra Dvořáčková