Základní škola Brno, Měšťanská 21, p.o.

Fakultní škola Pedagogické fakulty MU BRNO

Hlavní stránka » Novinky » Galavečer mládežnického fotbalu

Galavečer mládežnického fotbalu

Vložil(a): Petra Pítra

Dne 7. 1. 2018 se jako již každoročně konal v hlavním městě Galavečer Grassroots za rok 2017. V prostorách Žofínského paláce se k této události sešli zástupci Fotbalové asociace, trenéři reprezentačních celků, ale hlavně také všichni nominovaní v anketách o nejlepší hráče a trenéry mládežnických kategorií, ženského fotbalu a futsalu nevyjímaje. Všichni přítomní také ocenili charitativní projekty, sociální akce a fair-play.

V poli nominovaných se v letošním roce objevilo také několik absolventů ZŠ Měšťanská. V kategorii Futsal – talent roku 2017 se umístil na konečném druhém místě Ivan Šarközy (nar. 1990).

Mezi tři nejlepší starší dorostence se probojoval Antonín Růsek (nar. 1999), který v konečném součtu obsadil taktéž krásné druhé místo. To ale nebylo vše. Lukáš Vorlický (nar. 2002), v loňském roce ještě žák naší školy, zvítězil v kategorii Mladší dorostenec roku 2017. Tento zajisté velký osobní úspěch si však Lukáš nenechal pouze pro sebe a před zaplněným sálem poděkoval všem lidem, kteří ho na jeho cestě doprovázeli. Jeho dík tak zajisté patří i základní škole v Tuřanech, kterou navštěvoval: „Moc si vážím toho, že jsem se vůbec dostal do nominace, protože ocenění bylo pro hráče ročníku 2001 a já jsem 2002. O to víc jsem byl překvapený, když jsem uslyšel svoje jméno a šel jsem na pódium pro cenu pro nejlepšího mladšího dorostence ČR. Byly to krásné pocity, ale je potřeba říct, že to zatím „nic neznamená“, protože se vše ukáže až za 5-10 let. Hlavně nejde nikdy říct, kdo je nejlepší. Každý je v něčem výjimečný a nikdy nebude lepší než někdo jiný, ani než vy sám. Vždy je to o hlavě s vnitřním prostředím člověka. Přesto bych chtěl poděkovat klubu FC Boskovice, FC Zbrojovce Brno, tím zároveň i Regionální fotbalové akademii Jihomoravského kraje, a samozřejmě také všem do Itálie, kde už půl roku působím ve svém novém klubu. Moc si vážím toho, že jsem mohl a můžu spolupracovat s lidmi, kteří mi pomáhají v rozvoji.“

Všem oceněným děkujeme za reprezentaci ZŠ Měšťanská a přejeme mnoho úspěchů jak na poli sportu, tak i v osobním životě.

Lukáš Vorlický, Nejlepší mladý dorostenec ČR 2017

Antonín Růsek

Ivan Šarközy