Základní škola Brno, Měšťanská 21, p.o.

Fakultní škola Pedagogické fakulty MU BRNO

Hlavní stránka » Novinky » Geografie se nemusí jen učit, ale může se také prožívat!

Geografie se nemusí jen učit, ale může se také prožívat!

Vložil(a): Leona Patloková

Dne 28.11. si 6.C pod vedením pana učitele Julínka vyzkoušela praktické dovednosti v určování azimutů pomocí buzoly. Každému z žáků bylo ve třídě vysvětleno a ukázáno, jak se s buzolou pracuje. Následovala cesta ven ze školy a procházka po předem připravené trase, po Tuřanech. Mnohé neodradilo ani chladné počasí a dali se do určování. Na některých bylo vidět zaujetí, že se seznamují s něčím novým a pracují ve výuce prakticky. Jakmile to počasí dovolí, tak se opět vydáme v rámci zeměpisu ven. Přece jen geografie je všude kolem nás. Stačí pouze otevřít oči a rozhlédnout se kolem sebe 

Zapsal Bc. Zdeněk Julínek