Jak jsme Vás již v minulém článku informovali, dostaly se naše „95“ až do finále turnaje PREMIER CUP (NIKE CUP). To pro zasvěcené znalce. Pro nás - obyčejné smrtelníky přináší úvodní věta toto vysvětlení:

Každoročně se v naší republice koná fotbalový turnaj Nike Cup. Účast na něm si musí vybojovat mužstva žákovské ligy (nejvyšší soutěž), divize (2. nejvyšší soutěž) a nejlepší mužstva krajského přeboru (3. nejvyšší soutěž). Tato mužstva jsou rozlosována do několika skupin po celé ČR. Pouze vítězové těchto skupin postupují do vyšší skupiny (2 mužstva v Čechách, 1 na Moravě).

Letos se hrálo první kolo v Komárově na hřišti brněnské Sparty Brno. Zde se hráči utkali systémem každý s každým. Naši žáci 8. a 9. tříd (tzv. „95“)  postupně   porazili mužstva FC Dosta Bystrc, SK Líšeň, FC Sparta Brno a postoupili do druhého kola. To se odehrávalo na tréninkovém centru 1. FC v Brněnských Ivanovicích,  tentokrát už vyřazovacím systémem. Naši chlapci postupně porazili mužstva Fotbal Frýdek-Místek, Baník Šardice-Hodonín a ve finále remizovali se Sigmou Olomouc. Z tohoto druhého kola postoupila do finále  mužstva Sigmy Olomouc a 1.FC Brno.

            Finále se hrálo ve středu 14.října v Praze na Strahově. Zde se střetlo osm nejlepších mužstev z ČR. Hrálo se opět vyřazovacím systémem. Naši žáci se střetli v prvním zápase s Pardubicemi. Navzdory tomu, že měli za sebou několikahodinovou cestu do Prahy, která začala brzkým vstáváním, zápas vyhráli  2:1 a postoupili do semifinále. Zde porazili  klub AC Sparta Praha 1:0 a postoupili do finále. To však znamenalo pro hochy už třetí zápas během jednoho náročného dne. A zejména proto znamenalo v tomto vyčerpávajícím finálovém utkání proti  Slavii Praha prohru 0:1.  Byť odcházeli borci z hřiště zklamáni, patří jim  naše gratulace a poděkování za vzornou reprezentaci klubu 1.FC, naší školy, ale i Brna.

 

 

 

Celkové pořadí PREMIER CUP (NIKE CUP) v sezóně 2009/2010:

 

1. SK Slavia Praha

2. 1. FC Brno

3. AC Sparta Praha

4. SK Sigma Olomouc

 

A ještě jména těch, kteří si pochvalu  zaslouží:

Ondra Krumbholc, Pavel  Halouska  -  Dan Lontras,  Ondra Kubík,  Martin Sedlo,  Martin Mach -  Kevin Babička,  Michal Šembera,  Ríša Prinz, David Pazourek, Petr Fojtík,  Michal Vlach,  Tomáš Sodomka,  Dominik Duda, - Filip Žák, Roman Kamený,  Marián Danihel a  Tomáš Vejmělek.

Pochvala nesmí chybět i trenérům „95“: Tomáši Kolouchovi a Jirkovi Kučerovi. A také poděkování za péči a trpělivost, kterou s hochy na trénincích mají.

 

A hoši, Vám přejeme také tolik úspěchů ve školních lavicích! I zde se denně odehrávají zápasy, byť se Vám zdají méně důležité. Tak ať Vás vítězství neopouští !!

 

Zapsali: Tomáš Kolouch, Božena Küfhaberová

Aktualizováno ( Úterý, 20 Říjen 2009 11:12 )