Hlavní stránka » Novinky » Kdo pomáhá?

Kdo pomáhá?

Akce na hřišti v Holáskách – středa 6. 9. 2017

5.A i 5.B se zúčastnili akce Kdo pomáhá?, která byla uspořádaná pro 1.stupeň ZŠ Měšťanská.
Na hřišti se žáci mohli seznámit se sanitkou záchranné služby. Dozvěděli se, jak fungují některé přístroje, jakou péči dostane zraněný již v průběhu převozu do nemocnice, někteří si vyzkoušeli na sobě EKG. Na dalším stanovišti jim předvedli záchranáři správné oživování – masáž srdce a dýchání z úst do úst. Žáci si to také sami vyzkoušeli.
Na hřišti operovali i hasiči, ukázali žákům hasičský vůz, jednotlivá zařízení, dozvěděli se i plno zajímavostí z akcí hasičů, vyzkoušeli si, co vše musí mít hasič na sobě a co musí mít na zádech. Dokonce všichni dostali hadici a museli „uhasit oheň“ – pomyslně na maketě domu. Žákům se ukázky velmi líbily, odcházeli plni dojmů.
Zapsala M. Křičková, 5.A