Základní škola Brno, Měšťanská 21, p.o.

Fakultní škola Pedagogické fakulty MU BRNO

Hlavní stránka » Novinky » Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl.

Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl.

Vložil(a): Petra Pítra

Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl.

V duchu tohoto moudra a s cílem vést naše svěřence k aktivnímu přístupu k životu jsme s žáky 9. ročníku vyrazili 13. 2. 2018 nasát atmosféru zimy a zimních sportů do Olympijského parku na BVV.

Už na začátku akce bylo zřejmé, že mezi žáky došlo k přirozené selekci na tři skupiny. První – aktivní a natěšení – vybavení sportovními potřebami. Ti už po cestě trousili a nazouvali brusle a po příchodu do areálu až do konce akce připomínali jen barevné, rozmazané šmouhy rotující po ledovém oválu. Druhá – zvídaví – korzovali celým areálem, pozorovali sportující návštěvníky, zaujaly je ukázky malých brněnských krasobruslařů, zastavili se u curlingu, ale i kriticky vyhodnocovali případné vhodné protějšky. Třetí – brtníci. Jejich přeprava proběhla v klidu, bez větších komplikací. Na místě se shromažďovali do malých tlup, vyhledávali klidná místa, kde se vzájemně krčili usazeni jeden vedle druhého a s klížícími se víčky opět upadali do zimního spánku, ze kterého byli převozem ze školy vyrušeni. Naštěstí jich ale nebylo mnoho a doufáme, že se nám je příště podaří vyburcovat k větší aktivitě.

Zapsala: Magda Navrátilová