Hlavní stránka » Novinky » Mag(net)ická přitažlivost

Mag(net)ická přitažlivost

Ve čtvrtek 14. 12. 2017 žáci 6. tříd navštívili zábavné přírodovědné centrum VIDA. V rámci tohoto odpoledne měli možnost vyzkoušet veškeré exponáty, které centrum poskytuje. Mohli vidět umělé tornádo, vyzkoušet si stav beztíže, nahlédnout do historie fyzikální pomůcek, zkusit oživit člověka, vyhodit vodíkovou bombu, nahlédnout do zákoutí fotosyntézy, seznámit se s krevním oběhem člověka a mnoha jinými zajímavými a poučnými exponáty a jevy. Kromě vlastního poznávání daných fyzikálně – chemicko – přírodovědných jevů měli žáci možnost v rámci přednášky na téma Magnety a magnetická přitažlivost pohrát si s magnety, dokonce si vlastní magnet vyrobit. V průběhu dne se pořádaly zábavné chemické pokusy na téma „Až to bouchne“, kde jsme mohli vidět plno ohnivých, světelných i výbušných experimentů. Exkurze se žákům velice líbila. (Zapsala Petra Dvořáčková)