Hlavní stránka » Novinky » MORAVSKÝ KRAS

MORAVSKÝ KRAS

Vložil(a): Leona Patloková

Dne 14. a 15. března jely děti naší školy na výukový program do Moravského krasu do Domu přírody. Třetí třídu čekal Den s netopýrem v Moravském krasu. Děti poznaly neobvyklý způsob života netopýrů. Vyzkoušely si, jak netopýři loví, jaká nebezpečí na ně číhají, jaké smysly používají. Čtvrtou třídu čekal Svět pravěkých lovců. Děti si přiblížily jak se těmto lidem žilo, ulovily si oštěpem třeba soba. Zažily souboj s přírodou, vyzkoušely si soudržnost tlupy. Součástí těchto programů byly aktivity v učebně a v okolí Domu přírody, prohlídka expozice.

Navštívili jsme i Kateřinskou jeskyni, která je vyzdobena krápníky. Jeskyně je bohatým nalezištěm kostí zvířat, především medvědů. Líbil se nám Bambusový lesík a nasvícený krápníkový útvar Čarodějnice.

Výlet se nám vydařil a hlavně se všem líbil.

Eva Kupská