Základní škola Brno, Měšťanská 21, p.o.

Fakultní škola Pedagogické fakulty MU BRNO

Hlavní stránka » Novinky » Oslava 100 let vzniku Československé republiky u nás na škole

Oslava 100 let vzniku Československé republiky u nás na škole

Vložil(a): Leona Patloková

Žákům přibližujeme jednotlivé etapy vývoje naší země, seznamujeme je s významnými osobnostmi, státními symboly, kulturními památkami nejen v hodinách dějepisu, výchovy občanství a ke zdraví, českého jazyka či zeměpisu v průběhu roku, v souvislosti s učivem.

V pátek 26. října, prostřednictvím projektových hodin, téměř skutečného tematicky oděného legionáře v podání p.uč. Svobody, či projevem ředitele školy ve školním rozhlase si mohli žáci uvědomit, jak významné události se staly v historii našeho národa.

Tematickou písní Za 100 let, jsme podnítili v žácích zamyšlení se nejen nad tím co bylo, ale taktéž nad tím, jaké to bude a co bude za těchto okolností, za 100 let.

Vrcholem celého dopoledne se stala celoškolní živá vlajka. Vznikla tak zajímavá společná fotografie žáků i učitelů 2. stupně.