Základní škola Brno, Měšťanská 21, p.o.

Fakultní škola Pedagogické fakulty MU BRNO

Hlavní stránka » Novinky » Po stopách přírodních věd

Po stopách přírodních věd

Vložil(a): Petra Pítra

Ve čtvrtek 30. 11. 2017 se žáci devátých tříd zúčastnili exkurze na Střední chemické škole v Brně, kde je čekaly zábavné a poučné pokusy z přírodovědných předmětů – fyziky, chemie, biologie a mikrobiologie. V rámci tohoto zábavného odpoledne se dozvěděli o částicovém složení látek kolem nás, vzniku molekul, vlastností anorganických i organických látek, poznali jak se separují přírodní látky ze vzorků, naučili se pracovat s mikroskopem a v neposlední řadě se dozvěděli užitečné informace o vakuu, pohráli si s elektřinou a  se sestavenými modely, které demonstrují přírodovědné jevy kolem nás – fotosyntéza, čistička odpadních vod, výroba piva či jaderná elektrárna.
Zapsala Petra Dvořáčková

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.