Základní škola Brno, Měšťanská 21, p.o.

Fakultní škola Pedagogické fakulty MU BRNO

Hlavní stránka » Novinky » Prosím, seznamte se!

Prosím, seznamte se!

Vložil(a): Petra Pítra

V úterý 12. 9. 2017 děti z 6. ABC naskočily do vlaku, zamávaly rodičům a vyrazily na adaptační pobyt do Uhelné v Jeseníku.

Během čtyř dnů, které zde strávily, poznaly krásu přírody, navštívily historické památky, sportovně se vyřádily, naučily se čelit vlastnímu strachu, ale především se poznaly navzájem a našly mezi sebou společná pouta. Učily se společně komunikovat, našly společnou řeč a navázaly se kamarádské vztahy, které snad vydrží. Vždyť se budou setkávat ve škole denně.

V rámci těchto čtyř dní navštívili žáci Tančírnu. Tato secesní restaurace s tanečním sálem a pianem se nachází v Račím údolí. Poté s vypětím všech sil vyšli až na samotný vrchol Ďáblovy kazatelny, kde se jim naskytl úžasný výhled na okolí. Ve městě Javorník pak na ně dýchla historie v podobě zámku Jánský Vrch. Obdivovat mohli také krásy vodopádů Stříbrného potoka či krasové jeskyně Na Pomezí.

Při tom všem měli žáci možnost velkého množství sportovního vyžití. Plavalo se, běhalo se, hrálo se s míčem i ostatními sportovními pomůckami, ale především všichni chodili a vzájemně se poznávali.
Adaptační pobyt dopadl výborně. Děti i vyučující měli na tvářích neustále úsměv a hlavně nám všem přálo počasí.

V pátek 15. 9. 2017 žáci vystoupili z vlaku a radostně se přivítali se svými rodiči. Ač byl adaptační pobyt skvělý a mnozí by si ho rádi ještě prodloužili, přeci jen „všude dobře, ale doma nejlépe“.

Zapsala: Petra Dvořáčková

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.