Základní škola Brno, Měšťanská 21, p.o.

Fakultní škola Pedagogické fakulty MU BRNO

Hlavní stránka » Novinky » Škola v přírodě 1.A+3.A

Škola v přírodě 1.A+3.A

Vložil(a): Jana Hradská

     Tak jako každý rok i letos jsme vyrazili na školu v přírodě. Tentokrát jsme zavítali do Horního Bradla, kde jsme se na pět dní proměnili v indiány. Indiánské kmeny mezi sebou soutěžily v různých soubojích a získávaly tak body důležité pro závěrečný jarmark. Jako správní indiáni jsme se samozřejmě věnovali i tvořivé činnosti, v rámci které jsme vyráběli totemy, indiánské čelenky, trička, náramky a přívěšky. Nesmíme také opomenout vydařený táborák s opékáním výborných špekáčků a zpěvem indiánských písní a tancem. Během týdne jsme pořádali rozmanité průzkumy okolí. Viděli jsme 800 let starou lípu, prozkoumali bývalou tvrz, absolvovali exkurzi ve výrobně vánočních baněk, vyšlápli na Rozhlednu na Zuberském kopci a navštívili muzeum strašidel v Trhové Kamenici.

     Celý týden se nám vydařil. Jako v každé správné indiánské osadě si malí indiáni navzájem pomáhali a celodenní pobyt v přírodě si viditelně užívali. A tak se už teď zase těšíme na příští školní rok na další školu v přírodě.

                      

 

Zapsala Mgr. Jana Hradská