Základní škola Brno, Měšťanská 21, p.o.

Fakultní škola Pedagogické fakulty MU BRNO

Hlavní stránka » Novinky » Školní zájezd s výukou do Anglie, Eastbourne 2018

Školní zájezd s výukou do Anglie, Eastbourne 2018

Vložil(a): Petra Pítra

Školní zájezd s výukou do Anglie, Eastbourne 2018
Termín: jaro 2018
Předběžná cena: 11.490,-
Pobyt/výuka: 9 dnů / 6 nocí / 20 hodin výuky

Program:
1. den
V odpoledních hodinách odjezd z ČR, tranzit SRN, Francie.
2. den – v ranních hodinách přeprava do Velké Británie
Londýn – celodenní prohlídka
Greenwich – předměstí Londýna známé po celém světě díky nultému poledníku, procházka královským parkem kolem Royal Observatory (bývalá královská observatoř, výstava navigačních a astronomických přístrojů, ukázka 4,5miliardy let starého meteoritu, nultý poledník), Námořní muzeum – ukázky lodí od prvních až po nejmodernější, výstava námořních uniforem (např. admirála Nelsona z bitvy u Trafalgaru), interaktivní výstava a Royal Naval College (námořní akademie). Přejezd nadzemní dráhou přes nejmodernější čtvrť Docklands (průjezd kolem jedné z nejvyšších budov Londýna Canary Wharf ).
City of London – od Tower of London (bývalé královské sídlo, posléze vězení a popraviště, dnes výstava královských klenotů a historických zbraní), přes symbol Londýna – zvedací most Tower Bridge k bitevnímu křižníku z II. světové války HMS Belfast (možnost prohlídky jednotlivých palub, expozice zachycující život námořníků), výhled na nejmodernější stavby podél Temže. Den můžeme zakončit vyhlídkovou jízdou lanovkou přes Temži. Ubytování v hostitelských rodinách v Eastbourne.
3. den dopoledne výuka
Eastbourne – prohlídka přímořského letoviska, pobřežní promenády, oblázkové pláže a mola
Seven Sisters + Beachy Head – křídové útesy ve výšce až 120 m nad mořem, cca 3 km dlouhá procházka po útesech kolem dvou historických majáků, výhled na nejznámější bílé útesy Seven Sisters, v případě času a chuti prodloužení procházky o meandry říčky Cuckmere.Ubytování v hostitelských rodinách.
4. den dopoledne výuka
Hastings – historické přímořské letovisko, Old Town, zřícenina hradu s projekcí filmu o bitvě u Hastings, Pašerácké jeskyně, Sea Life Centre – podmořská akvária, Rybářské muzeum s výstavou fotografií zachycující život v Hastings převážně v minulém století, stanice Pobřežní hlídky, molo, promenáda
Ubytování v hostitelských rodinách.
5. den dopoledne výuka
Hever Castle – jeden z nejromantičtějších hradů v Anglii, domov Anny Boleynové, druhé ze šesti manželek Jindřicha VIII., expozice o životě v 15. a 16. stol., voskové figuríny slavných osobností oblečené do dobových kostýmů (Jindřich VIII. a jeho manželky, kardinál Wolsey, Sir Thomas More a další), unikátní sbírka modelů domečků znázorňující život anglického venkova od středověku až do viktoriánské doby, v okolí hradu nádherné zahrady v italském nebo renesančním stylu s fontánami a potůčky, přírodní a vodní bludiště. Ubytování v hostitelských rodinách.
6. den dopoledne výuka
Brighton – jedno z nejkrásnějších a nejpopulárnějších přímořských měst, kulturní, umělecké a sportovní centrum celé jižní Anglie, Royal Pavilion – královský palác v orientálním stylu, The Lanes – čtvrť středověkých uliček, Sea Life Centre – akvária s mnoha druhy mořských ryb a živočichů, skleněný tunel se žraloky, Palace Pier – přístavní molo a pobřežní promenáda, oblázková pláž
Ubytování v hostitelských rodinách.
7. den celodenní Londýn – prohlídku můžeme začít jízdou na London Eye (135 m vysoké ruské kolo, odkud je nádherný výhled na celý Londýn), dále pak přes Westminster Bridge k budovám Parlamentu (Big Ben, Westminster Tower) a Westminster Abbey (místo korunovací a odpočinku britských panovníků, místo svatby prince Williama a Kate), přes vládní čtvrť White Hall kolem Downing Street (oficiální rezidence britského ministerského předsedy), přes Horse Guard Parade a St. James´s Park k Buckinghamskému paláci (oficiální sídlo britského panovníka). Trasa pokračuje přes náměstí Trafalgar Square s pomníkem admirála Nelsona a Národní galerií (obrazy např. od Raffaela či Rembrandta), dále pak přes Piccadilly Circus se sochou Erose, na Leicester Square, které je vstupní branou do Čínské čtvrti a Soho, Covent Gardens (kejklíři, klauni, hudebníci). Večer projížďka lodí po Temži.
Ve večerních hodinách odjezd z Londýna, přeprava trajektem.
8. den Návrat přes Francii, Belgii, SRN, příjezd do ČR

CENA ZAHRNUJE: Dopravu zahraničním busem s klimatizací a WC, ubytování v hostitelských rodinách s plnou penzí, výuku, průvodce, trajekt, kompletní pojištění včetně léčebných výloh v zahraničí a pojištění proti STORNU zájezdu, barevná mapa Londýna.
CENA NEZAHRNUJE: Vstupné a kapesné v GBP, drobná EUR (tranzit).