SUDOKU

Vložil(a): Leona Patloková

Jako v ráji si připadali učitelé matematiky při konání soutěže žáků naší školy v řešení SUDOKU.

Tiché třídy plné skloněných hlav soutěžících zapálených do řešení těchto logických úloh.

A zájem byl nečekaně velký. Ve dvou kategoriích – 6., 7. ročník a 8., 9. ročník soutěžilo celkem 86 žáků. Úkoly byly pro obě kategorie stejné a kupodivu je o něco lépe zvládli ti mladší.

Absolutními vítězi – s maximálním počtem bodů se stali:

mladší kategorie – Josef Fišer, 6.B, Barbora Pavlusová, 7.A,  Žaneta Brumovská, 7.A., Michal Mrkos 7.C

starší kategorie – Nikolaos Tipoas a Michal Fatěna, oba 9.C

Vybraní  žáci nás reprezentovali v okresním kole tohoto Vánočního turnaje, kde mohli porovnat své výkony s žáky dalších 12 brněnských škol. Potěšil nás zejména Nikolaos Tipoas umístěním na 3. místě ve své kategorii a milým překvapením bylo také 5. místo teprve šesťáka Josefa Fišera. Všem děkujeme za kvalitní reprezentaci naší školy.

zapsala Magda Navrátilová