Hlavní stránka » Novinky » Veletrh SŠ

Veletrh SŠ

V pátek 23. listopadu se žáci osmých a devátých tříd zúčastnili Veletrhu středních škol na Veletrhu Brno, který byl v tomto roce rozšířen o Festival vzdělávání. Veletrh SŠ se jako tradičně konal v pavilonu G1 a byl prezentací vzdělávací nabídky středních škol především z Jihomoravského kraje. Současně sousední pavilon G2 poprvé hostil Festival vzdělávání.

Návštěvníci se seznámili s jednotlivými obory a řemesly, získali přehled o nabídkách středních škol, mohli se setkat a diskutovat se zástupci významných zaměstnavatelů v kraji, získali přehled o aktuální situaci na trhu práce a podrobné informace o podmínkách studia na vystavujících středních školách. To vše je důležité pro správné rozhodnutí o výběru střední školy a budoucím zaměstnání. Veletrhu se dále zúčastnili zástupci Úřadu práce ČR, Centra vzdělávání všem a další partnerské organizace.

Doufáme, že si tuto akci naši žáci nejen užili, ale byla jim především pomocníkem při rozhodování o jejich budoucím vzdělávání.

Zapsala Petra Pítra