Hlavní stránka » Novinky » VIDA VIDA!

VIDA VIDA!

I v letošním školním roce se žáci 6. ročníku jako obvykle vypravili do přírodovědného centra VIDA v Brně. Stali se z nich fyzici, matematici, biologové i chemici. Naučili se například resuscitovat člověka, vytvořit tornádo či gejzír, vypustit vodíkovou raketu, zamrazit svůj vlastní stín, sestrojit matematické obrazce, moderovat zprávy v televizi, či vyrobit vlastní magnet. Zjistili, jak funguje gyroskopický efekt, proč se lodě potápějí v Bermudském trojúhelníku, jak funguje spalovací motor a převodovka. Celý tento den si maximálně užili. Nejdůležitější však je, že pochopili, jak funguje svět a jak je fascinující vše poznávat.

napsala Petra Dvořáčková

Fotografie z akce, více fotografií naleznete ve fotogalerii.