Hlavní stránka » Novinky » 1. B pěší výlet – Babí lom

1. B pěší výlet – Babí lom

Vložil(a): Leona Patloková

19. června jsem s dětmi z 1. B vyrazila na pěší výlet na Babí lom.

Netradičně – vlakem – jsme dojeli do České u Brna a dál pěšky do Lelekovic. Sluníčko od rána svítilo a slibovalo hezký den.

V Lelekovicích utratily děti své první kapesné (bez toho to totiž nejde :)) a pak už jsme šlapali dál po červené. Nejtěžší byl strmější výstup k rozhledně. Šlo se lesem, takže bylo příjemně, ale děti byly neúnavné a stále plné energie. Kluky (ale i některé holky) jsem musela „brzdit“, aby nám stačili i ti „pomalejší“. Z rozhledny je hezký výhled k Brnu, na Vranov i Lelekovice. Pro některé děti to byla úplně první zdolaná rozhledna. Dali jsme si pořádný „oběd“ od maminek a pokračovali po skalní hřebenovce. Ta se líbila hlavně klukům a klidně by mohla být i delší. Na  rozcestí jsme doplnili energii a děti se dostatečně vyřádily v lese. Cestou dolů jsem jim skoro nestačila. Pár kilometrů pro ně nebyl žádný problém. Na  Podlesí, pod rozhlednou, jsme potkali moc hodnou paní, která nám ochotně doplnila zásoby pití. A pak už jsme se jenom přehoupli přes malý kopeček do Kuřimi, tam děti čekala další odměna – cukrárna.

Moc děti chválím, všechny – a některé stále ještě šestileté – zvládly celých 9 kilometrů.

A kdyby to bylo víc, tak by to snad ani nevadilo :).

Andrea Matalová, TU