Hlavní stránka » Novinky » 30 let svobody, aneb „Od totality k demokracii“

30 let svobody, aneb „Od totality k demokracii“

Vložil(a): Marie Uttendorfská

V tomto duchu se nesl slavnostní páteční projektový den k výročí 30ti let od Sametové revoluce, který probíhal na všech budovách.

Na druhém stupni jsme se celý den formou přednášek, skupinových aktivit v rámci výuky SOLE, promítání dobových dílů seriálu Vyprávěj a mnoho dalšího odstupňovaného podle věku našich dětí, postupně přenášeli od dramatických událostí v srpnu roku 1968 až ke konečnému vyvrcholení. Tím bylo slavnostní zakončení na školním dvoře, kde jsme si zazvonili klíči a zazněla také Modlitba pro Martu, kdy už starý režim neměl šanci. Následné volby v třídnické hodině byly zlatým hřebem celé akce a zaplať pánbůh, svoboda opět zvítězila!

Děkujeme všem kolegům, kteří se na takto náročném projektu podíleli a předali dětem mnoho cenných zkušeností a zážitků.

Mgr. Petr Opletal