Základní škola Brno, Měšťanská 21, p.o.

Fakultní škola Pedagogické fakulty MU BRNO

Hlavní stránka » Novinky » Den válečných veteránů 11. 11. 2021 v Brně – Tuřanech

Den válečných veteránů 11. 11. 2021 v Brně – Tuřanech

Vložil(a): Leona Patloková

V letošním roce se naší základní škole Měšťanská podařilo obnovit pietní akt ke dni válečných veteránů, i když do konání akce zasáhla nemoc a karanténa některých účinkujících.

Účastníci akce se setkali u Pomníku vítězství, kde obdrželi do klop květy vlčího máku, vyrobené dětmi a vychovatelkami školních družin.

Celou akci zahájili za školu pan zástupce ředitele školy Radek Vecheta a za obec pan starosta Radomír Vondra. Po kulturním programu, který si se svými žáky připravily paní učitelky Alena Grünwaldová, Markéta Ingrlová, a Alexandra Chymková, položili zástupci obce a školy kytice k pomníku. Pietní akt byl zakončen hymnou a slavnostní salvou, kterou vypálili členové klubu vojenské historie v dobových uniformách.

Po skončení pietního aktu u pomníku šli účastníci akce lampionovým průvodem, který potěšil zvláště děti, ke kostelu Zvěstování Panny Marie, kde následovala druhá část kulturního programu připravená paní učitelkou Pavlou Šálkovou a jejími žáky. Celou akci ukončila slavnostní salva.

Po jejím odeznění si ještě účastníci prohlédli osvětlenou kapli padlých a při odchodu čekalo na všechny účastníky akce drobné sladké překvapení.

Ozvučení celé akce zajistil pan učitel Zdeněk Julínek a průvodním slovem ho provázela paní zástupkyně Michaela Kašíková.

Rádi bychom poděkovali také členům městské policie za zajištění bezpečnosti našich účastníků a Církvi římsko-katolické v Tuřanech za osvětlení prostranství před kaplí a zpřístupnění kaple pro účastníky akce.

 

Více fotografií z akce naleznete ve fotogalerii.