Základní škola Brno, Měšťanská 21, p.o.

Fakultní škola Pedagogické fakulty MU BRNO

Hlavní stránka » Novinky - zvýrazněné » Den válečných veteránů

Den válečných veteránů

Vložil(a): Leona Patloková

Dne 11.11. jsme si připomněli Den válečných veteránů u pomníku na ul. Revoluční. Na úvod promluvil místostarosta Ing. Miroslav Dorazil a pan zástupce  Mgr. Radek Vecheta.
 
Celý pietní akt podpořili čestnou stráží členové spolků vojenské historie.  Akci doprovodily svými vystoupeními děti z kroužku Tanečky pod vedením Mgr. Aleny Grünwaldové a z kroužku zpívání pod vedením Mgr. Alexandry Chymkové.
 
Poté následoval tradiční lampionový průvod ke kapličce, kde si své vystoupení připravili žáci 2.stupně Monika Jourová a Tomáš Dvořák, členové vojenské historie diváky postupně seznámili se svými dobovými oděvy.
 
Na závěr zahrál na dudy člen historického spolku skotské armády.