Základní škola Brno, Měšťanská 21, p.o.

Fakultní škola Pedagogické fakulty MU BRNO

Hlavní stránka » Novinky » DEN ZEMĚ – Požární

DEN ZEMĚ – Požární

Vložil(a): Petra Pítra

Ve třídě 3.B jsme 22. dubna slavili Den Země. Pustili jsme si krásnou píseň Chválím tě, Země má. Mluvili jsme o naší planetě, o potřebě ji chránit. Povídali jsme si o třídění odpadu. Děti samostatně vytvořily obraz naší planety a napsaly jí vzkazy. Všechny velice bavila soutěž outfitů, kdy se počítaly doplňky v barvách planety.

Ve 4. B jsme si 22. 4. připomněli Den Země. Nejprve žáci vyluštili název tohoto významného dne a vysvětlili jsme si, co přesně znamená. Poté jsme dělali brainstorming na téma planeta Země – proč je pro nás důležitá. Když jsme si uvědomili její význam, tak jsme se zamysleli, jak ji můžeme chránit a každý sám za sebe napsal planetě Zemi svůj slib.