Hlavní stránka » Novinky » Drumbenový workshop

Drumbenový workshop

V posledních předvánočních dnech se na Mešťance konal workshop na drumbeny, jejichž autorem je pan Zdeněk Roller. Všichni žáci druhého stupně a také pátých tříd měli možnost si vyzkoušet, jak ovládají rytmiku v praxi. Každý žák měl zapůjčený drumben, na který s ostatními spolužáky a i učiteli, doprovázel africké písně či české koledy. Součástí workshopu byla rytmická rozcvička, vytvoření rytmického hudebního řetězu, nebo vytvoření vlastního rytmu, dle kreativity žáků a také ovládání hry na drumbeny pomocí barev. Ke konci nás pan Roller seznámil i s jedním z nejstarších hudebních nástrojů didgerodoo. Ukázal nám, jak i my doma si můžeme tento nástroj sestrojit, např. pomocí vysavače nebo odpadní trubky. Závěrem jsme si za doprovodu didgeridoo, kytary, rolniček, hry na kartonový cajon, zpěvu a hry na drumbeny zahráli společně koledu Pásli ovce valaši.