Základní škola Brno, Měšťanská 21, p.o.

Fakultní škola Pedagogické fakulty MU BRNO

Hlavní stránka » Novinky » Dukovany a Dalešice

Dukovany a Dalešice

Vložil(a): Petra Pítra

Jako každý rok i letos jsme společně s žáky devátých ročníků navštívili jadernou elektrárnu Dukovany a vodní přečerpávací elektrárnu Dalešice. Elektrárna Dalešice se nachází pod vodní hrází nádrže Dalešice a spolu s ní tento energetický komplex tvoří vodní nádrž Mohelno. Jedná se o druhou největší vodní elektrárnu v České republice z pohledu instalovaného výkonu. Zde si žáci prohlédli prostory elektrárny a seznámili se s principy výroby elektrické energie pomocí obnovitelného zdroje – vody. Následovala prohlídka jaderné elektrárny Dukovany. Zde se žáci dozvěděli zajímavosti z oblasti jaderné fyziky a pochopili princip výroby elektrické energie pomocí jádra. Exkurze byla jako každý rok velice zajímavá a poučná.

Zapsala Petra Dvořáčková