Základní škola Brno, Měšťanská 21, p.o.

Fakultní škola Pedagogické fakulty MU BRNO

Hlavní stránka » Novinky » Emil Boček u nás v Tuřanech

Emil Boček u nás v Tuřanech

Vložil(a): Petra Pítra

V úterý 5. 3. 2019 se nejenom žákům, ale také nám, učitelům, podařilo setkat s velice zajímavým člověkem. Nebyl jím nikdo jiný, než tuřanský rodák a válečný veterán druhé světové války generálmajor Emil Boček. Jedná se o posledního žijícího českého pilota RAF, a také držitele Řádu Bílého lva. Mimo jiné také v únoru oslavil narozeniny. V současnosti mu je neuvěřitelných 96 let. Pan generálmajor nás všechny svou energií, vitalitou a příběhy uchvátil. Dozvěděli jsme se mnoho informací nejen o jeho cestě a pobytu v Anglii, ale také o životě v Tuřanech a jeho mládí. Žáci byli těmito příběhy fascinováni. Doufáme, že se s panem generálmajorem v příštích letech ještě setkáme a poví nám další ze svých poutavých životních osudů.

 Zapsal Zdeněk Julínek