Základní škola Brno, Měšťanská 21, p.o.

Fakultní škola Pedagogické fakulty MU BRNO

Hlavní stránka » Novinky » EMPÍK CHODEC – 3. třídy

EMPÍK CHODEC – 3. třídy

Vložil(a): Leona Patloková

Již pravidelně jsme se zúčastnili na projektu dopravní výchovy EMPÍK, který je určen žákům třetích tříd základních škol. Cílem projektu je prohloubit u dětí znalosti zákona o problematice pohybu na pozemních komunikacích. Navštívili jsme dopravní hřiště na Riviéře.

Žákům jsou vštěpovány zásady správného a bezpečného pohybu při chůzi po chodníku i na silnici v případech, kdy není možné využít chodníku ani krajnice. Důraz je kladen na objasňování zásad přecházení vozovky na základě posouzení všech možných variant podle kritéria bezpečnosti, včetně zákonné povinnosti k užití přechodů, podchodů a nadchodů. Současně s tím jsou žáci seznámeni s možnými úskalími v silničním provozu, jako jsou přecházení vozovky mimo přechod, víceproudé silnice, tramvajové dráhy, železničního přejezdu apod. Nemalá pozornost je věnována důležitosti retroreflexních prvků na oblečení, znalostem dopravních značek, povinné výbavě jízdního kola včetně povinného nošení ochranné přilby a zásadám bezpečné jízdy na kole.

Pro všechny žáky to bylo velice poučné, někteří měli výborné znalosti. Všem se tato akce líbila.

Zvládli jsme navštívit i výstavu ledových soch, kde nás nejvíce zaujala ledová katedrála Petrov a hokejista z ledu –  jsme fandové KOMETY!!

učitelky 3. tříd