Základní škola Brno, Měšťanská 21, p.o.

Fakultní škola Pedagogické fakulty MU BRNO

Hlavní stránka » Novinky » Erasmus+

Erasmus+

Vložil(a): Leona Patloková

Naší škole se v loňském roce podařilo získat grant z projektu ERASMUS +, který podporuje mezinárodní vzdělávání pracovníků působících ve školství 

      V tomto kalendářním roce jsme pro naše učitele úspěšně realizovali tři vzdělávací výjezdy. Kurzy byly zvoleny podle aktuálních moderních trendů a potřeb vzdělávání na základních školách v České republice.  

      První kurz se soustředil na motivaci žáků pomocí moderních technologií, na emoční inteligenci a její podporu u žáků. Uskutečnil se v Barceloně, kde se sešli učitelé z Německa, Rumunska, Švédska, Slovinska, Rakouska, Maďarska a Martiniku.  

      Druhý kurz konaný v Aténách pod názvem WE ARE ALL SPECIAL poskytl vhled do problematiky inkluze v zemích jako je Řecko, Litva, Polsko či Francie a ukázal cestu, kterou bychom se mohli při inkluzivním vzdělávání ubírat.  

      Poslední zahraniční pobyt se uskutečnil na začátku srpna v Malaze a jeho náplní bylo emoční vzdělávání a motivace žáků. Svůj pohled na tuto problematiku nabídli učitelé z Maďarska, Slovinska a Francie.  

      Všichni kolegové, kteří se mobilit v rámci projektu Erasmus + zúčastnili, hodnotili velmi pozitivně nejen nově získané vědomosti, ale také možnost sdílení stávajících zkušeností s kolegy z jiných školských systémů. Doufáme, že se programu zúčastníme i v dalších letech.