Základní škola Brno, Měšťanská 21, p.o.

Fakultní škola Pedagogické fakulty MU BRNO

Hlavní stránka » Novinky » Lyžařský kurz v Olešnici

Lyžařský kurz v Olešnici

Vložil(a): Petra Pítra

V týdnu od 14. do 18. 1. 2019 se někteří žáci 1. stupně (1.- 5. ročník) zúčastnili lyžařského kurzu v Olešnici. Podle svých lyžařských dovedností byli žáci rozděleni do čtyř družstev, kde probíhala výuka pod vedením kvalifikovaných instruktorů z řad pedagogického sboru. Každé ráno bylo zahájeno rozcvičkou formou her a během dne si žáci vyzkoušeli různá průpravná cvičení, aby se zdokonalovali ve svém lyžování. Nezapomínali jsme ani na přestávky, abychom načerpali nové síly, trochu si odpočinuli a občerstvili se. Největší pochvalu si zaslouží začátečníci, kteří poprvé stáli na lyžích a na konci kurzu už dovedli sjet kopec a absolvovat i slalom s ostatními družstvy. Výhodou tohoto kurzu je, že ráno společně odjíždíme autobusem a odpoledne se vracíme do svých domovů. Velké díky patří rodičům, kteří se kurzu účastnili s námi a pomáhali nám. 

Moc jsme si to užili a těšíme se na další ročníky v následujících letech! 

Instruktoři ze ZŠ Měšťanská

 Video: https://www.youtube.com/watch?v=wdMF0LEWdFM

 

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.