Základní škola Brno, Měšťanská 21, p.o.

Fakultní škola Pedagogické fakulty MU BRNO

Hlavní stránka » Novinky » Maják na Měšťance a v Nedvědicích

Maják na Měšťance a v Nedvědicích

Vložil(a): Petra Pítra

Maják na Měšťance

Ve středu 15. 5. 2019 jsme na naší škole hostili učitele přírodovědných předmětů z různých brněnských škol. Seznámili jsme je s projektem Maják, kterého se naše škola zúčastní. Představili jsme jim moderní přírodovědné pomůcky, které mohou využít ve svých školách. Projektové odpoledne se vedlo v osvěžujícím duchu a věříme, že si každý účastník odnesl nové zkušenosti, které aplikuje ve své pedagogické praxi.

   

 

Maják v Nedvědicích

V rámci projektu Maják jsme se vypravili do Nedvědic, kde jsme zdejším žákům devátého ročníku vytvořili projektové odpoledne. Žáci si mohli vyzkoušet práci s přenosnou fyzikální laboratoří Pasco, pohráli si s Lego roboty a naučili se i trochu programovat. Pro všechny účastníky bylo projektové dopoledne příjemným stráveným časem.

Zapsaly: Petra Dvořáčková a Leona Patloková