Základní škola Brno, Měšťanská 21, p.o.

Fakultní škola Pedagogické fakulty MU BRNO

Hlavní stránka » Novinky » MAJÁK – ZŠ Jana Babáka

MAJÁK – ZŠ Jana Babáka

Vložil(a): Petra Pítra

Stejně jako v loňském školním roce, i letos jsme hostili na naší škole cizí základní školu – tentokrát ZŠ Jana Babáka. V rámci projektu MAJÁK, do kterého je naše škole zapojena, jsme žákům z šestých ročníků demonstrovali fyzikální a chemické jevy pomocí modernějších výukových metod. Za dvouhodinový blok se žáci stihli seznámit se sadou Pasco, s 3D tiskárnou a Lego roboty. Vyzkoušeli si změřit teplotu, pohráli si s pH látek, vytiskli si 3D model a sestavili a naprogramovali si robotka. Celá návštěva se odehrála v tvořivém a badatelském duchu a všichni jsme si jí maximálně užili. Základní škole Jana Babáka děkujeme za návštěvu a těšíme se na další setkání.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.