Základní škola Brno, Měšťanská 21, p.o.

Fakultní škola Pedagogické fakulty MU BRNO

Hlavní stránka » Novinky - zvýrazněné » Matematické soutěže na 2.stupni ve školním roce 2020/2021

Matematické soutěže na 2.stupni ve školním roce 2020/2021

Vložil(a): Petra Pítra

I když byl tento školní rok poněkud netradiční, mnoho žáků naší školy se účastnilo různých matematických soutěží.  

 

V listopadu 2020 se konal z jara přesunutý Matematický klokan, kterého se zúčastnilo 49žáků. 1.místa obsadili v kategorii Klokánek Juliana Skýbová (5.A), v kategorii Benjamín Vojtěch Hrtoň (8.B) a v kategorii Kadet Antonín Vopálka (9.B). V březnu konaného Matematického klokana se zúčastnilo 38 žáků – v kategorii Benjamín byl nejúspěšnější Albert Kalina (6.C) a v kategorii Kadet byla nejlepší Denisa Wossalová (8.A). 

 

V listopadu 2020 se online konala oblíbená podzimní týmová soutěž MaSo (matematická soutěž), do které se za naši školu přihlásilo 10 týmů po 3 žácích. Nejlepší tým naší školy ŠkVoŠi (Patrik Škvařil, Antonín Vopálka a Robert Šivec z 9.tříd) se umístili na 202.místě z 386. V jarním kole MaSa se účastnilo jen 5 týmů po 3žácích. Nejlépe se umístil tým ŠkVoBo (Patrik Škvařil, Antonín Vopálka a Tereza Bolečková z 9.B) se umístili na úžasném 107.místě z 388týmů z celé republiky. 

 

Vánočního městského turnaje SUDOKU se zúčastnilo 6žáků – v kategorii 6.+7.tříd se v Brně umístil na 21.místě Jakub Mariánek (7.A) a v kategorii 8.+9.tříd se umístila na 6.místě Kristýna Taševská (9.B). 

 

Úspěšným řešitelem Matematické olympiády byla Natálie Jochmanová (8.A), která postoupila i do městského kola. 

 

Vbřeznu se kolala online soutěž Pangea.Z naší školy se jí zúčastnilo 43 žáků z 2.stupně. Do celostátního kola postoupil Filip Večeřa (9.C), který skončil na úžasném 26.místě z 4079 účastníků z celé ČR v jeho kategorii a postupuje do celostátního kola v Praze. 

 

Poslední soutěží byla letos nově na naší škole European Money Quiz o finanční gramotnosti určené pro žáky 8. A 9.tříd. Školního kola se účastnilo 15 žáků. V následném národním kole se umístila na 2.místě z celé ČR Antonín Vopálka a Linda Filková z 9.B.  

 

Všem úžasným žákům, kteří mají chuť soutěžit a reprezentovat naši školu, moc gratulujeme!!!! 

Vaši matikáři