Základní škola Brno, Měšťanská 21, p.o.

Fakultní škola Pedagogické fakulty MU BRNO

Hlavní stránka » Novinky » McDonald´s Cup 2018

McDonald´s Cup 2018

Vložil(a): Petra Pítra

             V letošním roce proběhl již 21. ročník školního fotbalového turnaje McDonald´s Cup. Do této sportovní akce, která patří svým rozsahem k největším v celé Evropě, se zapojila i dvě prvostupňová družstva ze ZŠ Měšťanská. V prvním, okrskovém, kole si zajistila postup do dalších bojů obě dvě mužstva školy v Tuřanech. Za zmínku stojí to, že v následném okresním finále byla ZŠ Měšťanská jediná z brněnských škol, která měla v tomto kole zastoupení v obou kategoriích!

            Do dalších kol však postoupila pouze kategorie starší, tedy žáci ročníku narození 2006 – 2008. Kluci ze ZŠ Měšťanská byli k nezastavení a přes krajské finále prošli až do celorepublikového finále nazývaného Svátek fotbalu.

            Tohoto dvoudenního turnaje se zúčastnilo v Ústí nad Labem všech 15 vítězů krajských kol a samozřejmě i domácí ZŠ Rabasova. V těžké konkurenci naše škola obsadila celkové 14. místo. Individuální ocenění si navíc vysloužil Daniel Polák za nejrychleji vstřelenou branku turnaje. Po úvodním hvizdu mu ke gólu stačilo pouho pouhých 16 vteřin. Celá akce se nesla v přátelském duchu, ve chvílích volna byl k dispozici bohatý doprovodný program a všichni si celou akci náležitě užili.

            Gratulujeme a zároveň děkujeme všem, kteří příkladně reprezentovali Jihomoravský kraj, město Brno a hlavně ZŠ Měšťanská na této unikátní sportovní akci, které se zúčastnilo takřka 4 000 základních škol po celé republice.

Zapsal Martin Fučík