Základní škola Brno, Měšťanská 21, p.o.

Fakultní škola Pedagogické fakulty MU BRNO

Hlavní stránka » Novinky » Měšťanka na Vranovské

Měšťanka na Vranovské

Vložil(a): Petra Pítra

Jako každý rok, i letos se žáci devátých ročníků podívali na střední chemickou školu Vranovskou v Brně. Kromě zajímavých a efektních experimentů z chemie, se mohli přiučit i dovednostem z fyziky, přírodopisu i environmentalistiky. Žáci nahlédli do tajů rostlinných buněk i barviv, na vlastní kůži si vyzkoušeli zapálení rukou, vyrobili si magnetický sliz, ve fyzice si navzájem předávali elektrický náboj, postavili si vlastní ekologický dům, zahráli si i na popeláře, ale měli možnost nakouknout i do problematiky fotosyntézy či výroby piva. Exkurze se velice vydařila a každý si odnesl plno nových užitečných dovedností i informací.

Zapsala Petra Dvořáčková

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.