Základní škola Brno, Měšťanská 21, p.o.

Fakultní škola Pedagogické fakulty MU BRNO

Hlavní stránka » Novinky » Na Dvorecké se celý prosinec něco dělo

Na Dvorecké se celý prosinec něco dělo

Vložil(a): Petra Pítra

Prosinec a adventní čas byl pro děti na Dvorecké zajímavý a akční. Ještě v listopadu, 27.11., proběhly po vyučování vánoční dílničky, kde si děti s rodiči vytvořili adventní věnec, 30.11. večer žáci 1.A, 3.A a 3.B byli zpívat u rozsvěcení vánočního stromu. 5.12. za dětmi přišel na návštěvu čert s Mikulášem a andělem, aby zkontrolovali zápisy v pekelné knize a přesvědčili se, jestli jsou děti poslušné. 6.12. děti z 1.A jely na výlet do Strážnice, 14.12. si celá budova Dvorecká užila vánoční trhy v centru Brna, některé třídy přitom stihly navštívit i výstavu betlémů. 19.12. děti z 2.A a 2.B  si připravily a předvedly program  na vánočním jarmarku ZŠ Měšťanská, který je zaměřen na prodej výrobků vytvořené dětmi naší školy. 20.12. proběhl vánoční projektový den, při kterém jsme  si všichni připomněli tradice a zvyky s tím související, zazpívali si koledy, udělali si výborné a zdravé dobroty. Poslední školní den v tomto kalendářním roce se nesl v duchu opravdových Vánoc, kdy si děti již ve třídách pochutnávaly na cukroví, zpívaly koledy a předávaly si vánoční dárečky. Konec kalendářního roku se opravdu vydařil, užili jsme si ho všichni ?.

 třídní učitelky z budovy Dvorecká