Základní škola Brno, Měšťanská 21, p.o.

Fakultní škola Pedagogické fakulty MU BRNO

Hlavní stránka » Novinky » Německé divadelní představení

Německé divadelní představení

Vložil(a): Leona Patloková

Divadelní skupina DRAMABOX z Norimberku předvedla našim žákům 8. tříd divadelní hru Smombie.
Slovo Smombie se stalo v Německu „mladým slovem roku“ – sloučenina slov Smartphone a Zombie. Tento termín popisuje uživatele chytrých telefonů, kteří jsou do nich natolik zabraní, že nevnímají své okolí.

Komunikační dialogy představení byly vedeny dvěma profesionálními herci, rodilými mluvčími. Moderní téma mělo za cíl oslovit vlastníky mobilních komunikačních zařízení. Odkrývalo jak klady moderních technologií, tak i ruku v ruce s nimi jdoucí zápory, např. v podobě zneužívání dat, kyberšikany či závislosti.

Zapsala Mgr. Petra Greplová