Základní škola Brno, Měšťanská 21, p.o.

Fakultní škola Pedagogické fakulty MU BRNO

Hlavní stránka » Novinky » POKOS = Příprava občanů k obraně státu

POKOS = Příprava občanů k obraně státu

Vložil(a): Petra Pítra

V několika minulých týdnech se žáci 6.C a 7.A účastnili projektu, který v rámci své diplomové práce vytvořila studentka oboru ochrana obyvatelstva. Účelem tohoto projektu je vzdělávání žáků 2. stupně především na ZŠ, aby žáci získali základní přehled v oblasti POKOSu – jednoduše řečeno, aby žáci získali informace o svých povinnostech, občanském zapojení a možnostech vzdělávání v této oblasti. Žáci si v několika hodinách měli možnost vyzkoušet plynové masky, někteří byli vybráni i na praktickou ukázku  – improvizovaného obleku pro účely individuální ochrany při mimořádné události sestaveného z běžně dostupných věcí v domácnosti. Součástí projektu bylo i výukové video s metodickými listy, kterými si žáci ověřili své znalosti. Níže se můžete podívat i na fotografie, které dokumentují realizaci tohoto projektu. 

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.