Základní škola Brno, Měšťanská 21, p.o.

Fakultní škola Pedagogické fakulty MU BRNO

Hlavní stránka » Novinky - zvýrazněné » Preventivní opatření proti šíření respiračních chorob

Preventivní opatření proti šíření respiračních chorob

Vložil(a): Jiří Pivrnec

Vážení rodiče, vzhledem k rostoucím obavám společnosti z šíření respiračních chorob (např.: koronavirus) bych vás chtěl tímto ubezpečit, že naše škola provedla veškerá možná preventivní opatření. Došlo k poučení žáků, škola zajistila dezinfekční antibakteriální prostředky pro děti, zvýšila se také dezinfekce ploch (denně se čistí zábradlí, kliky apod.) a na všech budovách jsou poučné informační letáky.

 

Zároveň bych vás chtěl poprosit o součinnost se školou ve formě opětovného poučení dětí doma o dodržování hygieny a správného mytí rukou, zajištění kapesníků. V případě podezření na příznaky nemoci respiračního charakteru, nebo v případě návratu z postižených oblastí vás prosím o důsledné zvážení, zda dítě pošlete do školy.

 

Jestliže se v těchto případech rozhodnete své dítě ponechat na dobu nezbytně nutnou doma, vyučující zajistí učivo k domácí přípravě.

 

Děkuji za pochopení a spolupráci.

 

Mgr. Petr Opletal – ředitel školy.