Základní škola Brno, Měšťanská 21, p.o.

Fakultní škola Pedagogické fakulty MU BRNO

Hlavní stránka » Novinky » Prosinec na Požární

Prosinec na Požární

Vložil(a): Leona Patloková

Celá krásná zimní atmosféra začala slavnostním rozsvěcením vánočního stromu v Tuřanech, kde třída 3.B vystupovala. Nacvičila pěkné písničky a zimní básničky. Vystoupení se vydařilo a stromeček se krásně rozzářil.

Ani naši školu neminul Mikuláš, čert a anděl. Protože máme hodné žáky (až na pár hříšníků), tak se vůbec nebáli a byli všichni stateční. Řekli jim krásnou básničku, za kterou je čekala sladká odměna.

Celá budova také prošla vánoční historické centrum Brna. Byl to zážitek. Mohli jsme obdivovat vánoční stromečky, slámový betlém, zazvonit si svá přání… Téměř všichni využili možnosti ochutnat tradiční vánoční dobroty a nakoupit drobné dárky rodině. V uličkách města jsme si připomněli i brněnské pověsti. Byl to zajímavý výlet.

Celé hodiny děti tvořily své výrobky na vánoční jarmark. Ten proběhl v prostorách na budově Měšťanská. Bylo to pěkné setkání školy, dětí a rodičů.

Jiný den nás čekalo kouzlení – chemické pokusy. Všechny třídy si vyzkoušely tajné písmo a jednoduché chemické reakce. Všechny to moc bavilo a bylo to velice zajímavé.

Proběhl i projektový den, který se týkal vánočních tradic a zvyků. Děti si ve škole prošly osm stanovišť. Na každém plnily úkoly, zpívaly a dozvěděly se hodně informací.

Poslední den před Vánoci byla ve všech třídách krásná vánoční atmosféra. Každá třída měla nazdobený vánoční stromeček. Děti zpívaly koledy, ochutnávaly cukroví od šikovných maminek, měly vystoupení (tanec, zpěv…) pro spolužáky. Přišel i malý Ježíšek a každé dítě dostalo drobný dárek.

Teď už se budeme jenom těšit, co pěkného a zajímavého nám přinese příští rok 2019.

 

kolektiv Požární