Základní škola Brno, Měšťanská 21, p.o.

Fakultní škola Pedagogické fakulty MU BRNO

Hlavní stránka » Novinky - zvýrazněné » Pythagoriáda 2022 – OKRESNÍ kolo 

Pythagoriáda 2022 – OKRESNÍ kolo 

Vložil(a): Leona Patloková

Ze školního kola matematické soutěže Pythagoriáda z naší školy do okresního kola postoupilo celkem 6 žáků. (Původní hranice pro postup u žáků 6. a 7. tříd byla později posunuta z 9 na 11 bodů, žáci 8. a 9. tříd postupovali od 9 bodů ve školním kole). 

Pro dosažení titulu „ÚSPĚŠNÝ ŘEŠITEL“ okresního kola bylo potřeba vyřešit alespoň 10 z 15 zadaných úloh.  

Tuto mez zdolali: 

LAURA JELÍNKOVÁ ze 6.A (11 bodů) 

RADEK TYL ze 7.B (10 bodů) 

JAKUB MARIÁNEK z 9.A (10 bodů) 

Dále se okresního kola zúčastnili Albert Kalina, Šimon Novák oba 8.C a Jakub Moravec z 9.B, kteří sice nedosáhli na 10 a více bodů, ale i jen samotná účast v okresním kole je již úspěchem!Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy! 

Vaši učitelé matematiky