Základní škola Brno, Měšťanská 21, p.o.

Fakultní škola Pedagogické fakulty MU BRNO

Hlavní stránka » Novinky » Sklizeň aneb Den s jablkem

Sklizeň aneb Den s jablkem

Vložil(a): Leona Patloková

Pátek 23. 9. strávily děti na prvním stupni projektovou výukou, která pro nás všechny byla příjemnou změnou. Děti se rozdělily do skupin od nejmenších prvňáčků až po čtvrťáky a společně spojily svoje síly, znalosti i výtvarné nadání, aby úspěšně zdolaly všechna stanoviště.

Ústředním tématem bylo jablko. Na Dvorecké se sportovalo, vyvářely se věnce z ovoce a zeleniny, jinde jablíčka posloužila jako tiskátka. Děti zkoušely bádat jako vědci, proč jablko plave na vodě a proč jadérka z jablek plavou v octě po přidání sody. Svoje bříška si všichni naplnili toustem s jablkem a jinými pochutinami, které si zapisovali v anglickém jazyce. V neposlední řadě se dozvěděli, jakou roli hrálo jablko v naší historii – vyhnání Adama a Evy z ráje, příběh o Vilému Tellovi.

I na Požární se jablko zkoumalo všemi smysly. Děti se dozvěděly spoustu informací ze zábavného jablíčkového kvízu, ochutnávaly se různé odrůdy a ty se pak anglicky hodnotily v Apple taste testu. Malovalo se, tančilo, cvičilo, jablko jsme vážili i měřili. Ani o jablečné tousty jsme se neochudili, děti si je samy připravily.

Všechny děti si donesly do školy krásná jablíčka, ze kterých nakonec poskládaly venku originální mandaly. Dopoledne uteklo jako voda a všichni si z něj odnesli spoustu nových a zajímavých informací.

Paní učitelky z Dvorecké a Požární

 

 

Více fotografií zde