Základní škola Brno, Měšťanská 21, p.o.

Fakultní škola Pedagogické fakulty MU BRNO

Hlavní stránka » Novinky » Škola v přírodě_Den první

Škola v přírodě_Den první

Vložil(a): Petra Pítra

Školy v přírodě jsou v plném proudu.

Žáci z prvního stupně se tento týden vydali na dobrodružnou výpravu do pravěku, pobyli v podhradí Pernštějna a vyzkoušeli si rytířské klání.

.

Cesta 4. B do pravěku:

.
Pobyt 4. A v podhradí:
Poddané ze 4. A navštívily paní z Pernštejna a oznámily jim, že se nachází na jejich panství. Jednotlivé rodové skupiny robotovaly na panském a stavěly si přístřešky v lese. Poté zjišťovaly zajímavosti o vzniku Pernštejna a vypravily se za poznáváním podhradí do nedaleké Nedvědice. Vytvořily si vlastní erb a rodové heslo. Navečer zdramatizovaly pověst o vzniku Pernštejna. Zítra se posunou do další společenské vrstvy středověku.
.
Rytířské klání 2. A: