Základní škola Brno, Měšťanská 21, p.o.

Fakultní škola Pedagogické fakulty MU BRNO

Hlavní stránka » Novinky » Spelling Bee 2019

Spelling Bee 2019

Vložil(a): Petra Pítra

Ve čtvrtek 12. 12. 2019 jsme uspořádali finále školní soutěže  Spelling Bee pro děti ze čtvrtých tříd. Spelling Bee je oblíbená soutěž (nejen) v anglicky mluvících zemí, ve které  soutěžící dostávají za úkol vyhláskovat (někdy velmi zapeklitá) anglická slovíčka. Pro nás bylo uspořádání soutěže Spelling Bee příležitost procvičit dovednost, kterou se děti ve čtvrté třídě učí – hláskování, i  možnost trochu si zasoutěžit.

Po té, co na konci října proběhlo první kolo, kterého se zúčastnili všichni čtvrťáci, se minulý čtvrtek na Dvorecké sešli ti, kterým se v prvním kole dařilo nejvíc. Finálové klání bylo napínavé a výkony všech finalistů obdivuhodné. S každým kolem se zvyšovala obtížnost hláskovaných slov i přísnost odborné poroty J  Z dvanácti finalistů si nakonec titul Spelling Bee 2019 odnesli Dominik Sedláček ze 4.A  a Filip Rusler ze 4.B.

Gratulujeme vítězům i všem finalistům a radujeme se z jejich nadšení a zápalu.

 Mgr. Štěpánka Stehlíková