Základní škola Brno, Měšťanská 21, p.o.

Fakultní škola Pedagogické fakulty MU BRNO

Hlavní stránka » Družina » Akce » Těšíme se na Vánoce

Těšíme se na Vánoce

Vložil(a): Barbora Vaverková

V listopadu se děti školních družin 1. a 2. oddělení potěšily z vystoupení kouzelníka „Katonase“, který je pobavil zpívajícím pejskem, kouzlením s kartami a maňáskem Jácíčkem, kde se projevila břichomluvecká dovednost. Ve školních družinách se zdobilo a vyrábělo, protože čas neúprosně letěl. Děti si připravovaly pro ty nejmilejší balíčky s dárky-přáníčka, zažehlovací obrázky, náramky a korálky, ozdoby na stromeček. „Mikulášská nadílka“ proběhla v ŠD1 netradičně. Děti si připravily pro sebe úkoly a ty plnily. Ty hodnější si mohly vybrat a třeba zazpívaly písničku. Na úvod jim pomohla paní učitelka třídní. V ŠD1 si děti na „Vánoční besídku“ popovídaly, jaké hračky by se jim pod družinovým stromečkem líbily. Po společném zazpívání koledy, si děti v kruhu popřály navzájem zdraví, hodně dárků a také hlavně správné kamarády do nového roku. Každý dárek byl s nadšením přijat a při malém  občerstvení, které dostaly od maminek, se jim ani nechtělo od hraček domů. Děti ŠD2 při rozbalování dárečků s paní vychovatelkou chtěly všechny hry hned vyzkoušet. Při mlsání cukroví zapomněly na čas. Pro rodiče bylo připraveno „Vánoční posezení“, kde mohly při čaji nebo kafíčku a malém občerstvení na chvilku spočinout v předvánočním shonu v přátelském popovídání. A teď hurá na vánoční prázdniny. Krásné svátky a do nového roku hodně klidu, duševní vyrovnanosti přejí vychovatelky, za ŠD1 Milada Pokutová a za ŠD2 Mgr. Tereza Chladilová.

Na Fotky se můžete podívat zde

Zapsala. Milada Pokrutová