Základní škola Brno, Měšťanská 21, p.o.

Fakultní škola Pedagogické fakulty MU BRNO

Hlavní stránka » Novinky » Vánoční prezentační soutěž – školní projekt

Vánoční prezentační soutěž – školní projekt

Vložil(a): Eva Čechová

Je pro Vás těžké vystoupit před velkým publikem? Dovedli byste zaujmout posluchače? Na naší škole se našli odvážlivci, kteří ve středu 17. prosince vystoupili před svými spolužáky a prezentovali zajímavá témata, která si připravili.

Soutěž pro žáky šestého až devátého ročníku organizoval pan učitel Radomír Talafa. Ve čtyřčlenné porotě zasedla paní učitelka Koláčková, pan školník Kadlec, paní učitelka Zimmermannová a žákyně 9. A Denča Sehnalová. Celou soutěží nás prováděla moderátorská dvojice Sabča Tůmová a Lukáš Vorlický.

Soutěž byla zpestřena hudebním programem. Na housle zahráli Tomáš Klement z 6. C s paní učitelkou Málkovou, na flétnu Adéla Čechová a Vojta Brázda z 8. B, na klarinet Ondřej Rottenberg ze 7. C. Vánoční koledy jsme si zazpívali s žáky 5. ročníku.

Soutěžící si připravili zajímavá témata: Badminton, Longboarding, Zdravé jídlo, Čokoláda, Zajímavosti ze světa, Wikipedie, Gumový medvídci, Proč žáby kvákají, Typy zlobení, Činčila jihoamerická, Pablo Escobar a Pavel Nedvěd.

Porota neměla jednoduché rozhodování, jelikož žáci podali kvalitní výkony J. Na prvním místě se umístil Vojta Šipr z 9. B, na druhém místě David Jambor z 6. C, a o třetí místo se podělila Dorka Koukalová a Martin Tesař z 8. B. Zvláštní ocenění si zasloužili žáci z 6. A – Kuba Wossala, Daniel Harth a David Mulíček, kteří do prezentace natočili krátká a zajímavá videa z oblasti zlobení dětí.

A co na soutěž říkají diváci?

Soutěž byla dobrá, povedla se. Mohla by se opakovat příští rok. Zaujala mě prezentace Vojty Šipra i netradiční zpracování prezentace Druhy zlobení.“ Tomáš Pečínka 8. B

„Soutěž mě bavila, dozvěděl jsem se hodně nových informací. Nejvíce se mi líbila prezentace na téma Gumoví medvídci a Facebook.“Barnabáš Lacík 7. C

Uspořádání soutěže byl dobrý nápad. Mohla by se někdy uskutečnit znovu. Líbilo se mi vystoupení David Jambora.“ Barča Schönová 9. B

Tato školní akce, která proběhla na konci roku, se mi velmi líbila. Všichni to výborně prezentovali. Děkuji panu učiteli Talafovi, že jsem mohl moderovat tuto soutěž, se Sabčou jsme si to užili.“ Lukáš Vorlický 7. C

Fotografie zde

Napsala Věra Zimmermannová