Menu
Základní škola Brno, Měšťanská 21, příspěvková organizace
ZŠ Brno
Měšťanská 21, p. o.

Empík cyklista 4. B

Empík cyklista 4. B

Dne 1.3.2023 se žáci ze 4. B zúčastnili výukového projektu Empík cyklista na dopravním hřišti na Riviéře. Cílem projektu je zvyšovat ochranu života dětí v silničním provozu.

V Areálu dopravní výchovy a vzdělávání jsou žáci ve třech tříhodinových blocích teoretické a praktické přípravy připravováni na možnost samostatné účasti v silničním provozu, po splnění věkové hranice 10 let. Pro zvýšení atraktivity a efektivity je Empík cyklista organizován jako celoměstská celoroční soutěž, kdy jsou vyhodnocováni nejen nejlepší jednotlivci, ale také třídy a školy.

Obsahová náplň jednotlivých vyučovacích hodin je zaměřena nejen na zvládnutí zásad bezpečné jízdy po pozemních komunikacích, ale i jako prevence ke snížení dopravní nehodovosti této skupiny začínajících účastníků silničního provozu.

Na konci školního roku nás čeká poslední blok se závěrečným testováním a možností získat "Průkaz cyklisty“, vydaný Ministerstvem dopravy. Nejlepší  jednotlivci obdrží také hodnotné ceny.

Datum poslední aktualizace: 6. 3. 2023 12:01
Autor: Mgr. Leona Patloková

Pro rodiče

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Kalendář

Spolupráce