Výdej stravy

Žáci mají možnost výběru dvou jídel denně. Protože se však stává, že si druhý oběd vybere jen několik žáků (např. 2 – 6), je obtížné ve velkém stravovacím provozu uvařit malý počet porcí.

Z toho důvodu jsou stanoveny minimální počty porcí

• Měšťanská – 20 porcí
  • Dvorecká a Požární – 15 porcí

V případě, že se oběd č. 2 nevaří nebo nevyváží pro malý zájem, je strávníkovi automaticky přehlášen oběd na č. 1. Informace jsou poskytnuty v jídelníčku na ESTRAVNÉm a na nástěnkách u jídelníčku.

Jak zacházet s čipem

• Při přihlášení ke školnímu stravování si strávník zakoupí za 100,-Kč (vratná záloha) v kanceláři školní jídelny čip.
  • Čip si uloží tak, aby jej mohl každý den v jídelně použít.
  • V jídelně u výdejního okénka přiloží čip na výdejový terminál, který na displeji v kuchyni zobrazí údaje o strávníkovi a informace, zda je oběd přihlášený a zaplacený – pak lze oběd vydat
  • Je-li oběd odhlášený nebo nezaplacený, displej zobrazí zákaz výdeje stravy.
  • Stejně tak u čipu, který už byl ten den terminálem označen. Oběd vydán nebude.
  • Ztratí-li strávník čip, musí si za 100,- Kč zakoupit nový.
  • Pokud je čip poškozený (poškrábaný, okousaný pokreslený, zlomený…), nebude vrácena záloha 100,- Kč.
  • Když čip zapomene, administrativní pracovnice jídelny překontroluje, zda je oběd zaplacený a přihlášený a vydá na ten den strávníkovi lísteček, který odevzdá u výdejního okénka.
  • Čipy, (i když všechny vypadají stejně) nejsou identické a mají zakódované informace o strávníkovi. Proto není možné si čipy půjčovat nebo jinak zaměňovat.
  • Čip je zapůjčen na celou dobu školní docházky, proto s ním zacházejte šetrně. Po ukončení stravování bude vrácena záloha 100,-Kč po odevzdání nepoškozeného čipu do jídelny.

Výdej obědů

Měšťanská:

• výdej obědů: 11:30 – 13:45
  • výdej do jídlonosičů: 11:00 – 11:30  (při 1. dnu nemoci žáka)

Dvorecká:

• výdej obědů: 11:45 – 13:45
  • výdej do jídlonosičů: 11:20 – 11:45 (při 1. dnu nemoci žáka)

Požární:

• výdej obědů: 11:00 – 13:45
  • výdej do jídlonosičů: 11:00 – 11:30 (při 1. dnu nemoci žáka)