Základní škola Brno, Měšťanská 21, příspěvková organizace
ZŠ Brno
Měšťanská 21, p. o.

eTwinning projekty v tomto školním roce

V letošním roce se žáci naší školy zúčastnili tří projektů v rámci programu eTwinning, který podporuje online spolupráci žáků základních škol za využití moderních technologií.

Tento program umožňuje žákům navázat mezinárodní přátelství, rozvíjet jazykové dovednosti a získávat nové poznatky o různých kulturách.

School is Cool

Prvního projektu s názvem "School is Cool" se zúčastnila část žáků 8.B. Spolupracovali se dvěma školami z polské Vratislavi a jednou školou z Istanbulu. Během tohoto projektu žáci sdíleli rozdíly a podobnosti ve školských systémech v jednotlivých zemích. Spolupráci zakončili zasláním vlastnoručně vyrobených pohlednic a sdílením krátkých videí, která natočili o svých školách. Odkaz na video najdete níže.

British and American Adventure

Do druhého projektu s názvem "British and American Adventure" se zapojila část žáků třídy 8.C. Spolupracovali se spolužáky ze tří polských škol (Wyżsków, Czarnia, Siedlce) a jedné české školy (Konice). Společně objevovali britskou a americkou kulturu. Vytvořili prezentace a plakáty o jednotlivých zemích, které sdíleli se svými spolužáky. Projekt byl zakončen společnými videohovory, kde měli možnost porovnat své nově nabité vědomosti.

A European Bridge from Past to Present

Třetí projekt s názvem "A European Bridge from Past to Present" byl zaměřený na nejmladší žáky na 2. stupni, konkrétně na část žáků z 6.A. Pracovali se spolužáky z Francie, Švédska a Rumunska. Projekt se zaměřoval na významné historické osobnosti jednotlivých zemí. Žáci se o těchto osobnostech dozvěděli více prostřednictvím online muzea, které bylo vytvořeno na základě jejich prací.

Jsme rádi, že se žáci aktivně do těchto projektů zapojují a získávají tak nové zkušenosti v technologické i jazykové oblasti.

Vaše Měšťanka

Datum poslední aktualizace: 11. 6. 2024 8:38